Як перемогти лінь

200138965-001

Лінь – найголовніший ворог продуктивності. Буває нелегко зрушити з мертвої точки, якщо нами оволоділа лінь. Лінь – це не обов’язково байдикування, вона може проявлятись в беззмістовній діяльності, яка не приводить до мети. То як же з нею боротися?

1. Просто робіть. Іноді ви можете відчувати, що у вас надто мало енергії для того, щоб почати щось робити. Не зважайте на це. Почніть і просто щось робіть – і скоро ви втягнетесь в роботу і отримаєте заряд сили від вашої діяльності.

2. Відпочивайте.  Вас може зробити лінивим нестача відпочинку. Про який ентузіазм можна говорити, якщо ви не виспались? Відпочивайте як слід. А особливо це стосується повноцінного сну – його нестачу не варто недооцінювати.

3. Встановіть мінімальний термін для початку роботи. Найважче – почати, а далі вже легше. Подумки заведіть будильник – «я розпочинаю через п’ять/п’ятнадцять хвилин». Якщо контролювати себе самостійно важко, то заведіть справжній будильник. І ні в якому разі не продовжуйте визначений термін.

4. Створіть атмосферу невідкладності. Це один із найефективніших способів побороти лінь. Створіть ситуацію цейтноту (так в шахах називають нестачу часу для обдумування ходів, шо регламентується в офіційних змаганнях; у переносному значенні – гостра нестача часу). Набагато простіше розпочати щось робити, якщо ви розумієте, що у вас обмаль часу.

5. Пам’ятайте про винагороду. Дуже складно братись до роботи, якщо попереду лише трудові будні. Придумайте нагороду, якою ви потішите себе після закінчення роботи – так вам буде легше працювати. Сконцентруйтесь саме на фінальній нагороді, а не на труднощах, які чекають попереду.

6. Придумайте невеличкі заохочення. Якщо ви знаєте, що чекати кінцевого результату роботи потрібно ще довго, а кожен етап потребує багато зусиль, то встановіть правило заохочувати себе після кожного етапу. Таким чином ви піднімаєте рівень мотивації.

7. Уявіть, що станеться, якщо ви цього не зробите. Не лише заохочення, але й можливі неприємності можуть стати стимулом. Подумайте про те, до яких невдач та незручностей може призвести ваша бездіяльність, а особливо про те, як вона може зашкодити іншим.

8. Знайдіть партнерів. Партнерство допомагає поборювати лінь. На відміну від  внутрішніх, зовнішні стимули можуть бути більш дієвими. Адже таким чином ви будете відповідальні не лише перед собою, а й перед іншими.

9. Скоротіть вільний від будь-якої діяльності час. Це хороший спосіб відівчитись лінуватись назавжди. Мінімізуйте свій порожній час настільки, наскільки зможете. Чим більше ви щось робите, тим більш протиприродною стає для вас бездіяльність. Звичайно, потрібно відпочивати, але це не має бути беззмістовне лежання перед екраном телевізора. Відпочивайте активно та з користю.

10. Розділіть завдання. Іноді ми лінуємось тому, що нас лякає обсяг роботи, яку потрібно виконати. Розділіть весь обсяг на менші завдання і виконуйте їх поступово.

11. Плануйте наступний крок. Трапляється, що ми відкладаємо роботу, бо не можемо вирішити, що ж робити далі. Завжди розглядайте роботу, яку вам слід виконати, в загальному і плануйте, які кроки вам потрібно буде здійснити. Коли у вас буде чіткий план дій, ви набагато швидше рухатиметесь вперед.

12. Робіть одну дію за раз. Це може здатись очевидним, але часто недотримання цього простого правила змушує людей лінуватись і кидати розпочате. Коли ви спробуєте зробити все за раз, то ви, по суті, не зробите нічого, і як результат – впадете у відчай.

13. Киньте собі виклик. Спровокуйте себе. Як – вам знати краще. Один із варіантів – скажіть собі: «Стільки людей може це зробити, так невже я не зможу?»

14. Фіксуйте прогрес. Ваша мотивація підвищується, якщо ви наглядно можете оцінити результати вашої ліні та вашої праці. А тому фіксуйте все, що ви зробили чи не зробили. Записуйте на папері, малюйте графіки чи таблиці. Та головне – тримайте це на видному місці.

15. Аналізуйте прогрес тих, хто вас оточує. Розуміння того, що ви вже далеко попереду своїх колег чи друзів, вас обов’язково стимулюватиме. Та й чужий успіх може вас надихнути, тому слідкуйте за іншими.

16. Приєднайтесь до когось. Часто вам не вистачає власної енергії для того, щоб перемогти лінь. Якщо ви не готові починати щось самі, то почніть співпрацювати з кимось чи допомагати комусь. Люди, які захоплені спільною ідеєю, заразять ентузіазмом і вам.

17. Не хочете працювати – приберіть робоче місце. Якщо вже зовсім немає бажання працювати, то можна переключитись на щось інше і зробити порядок на робочому місці. А після цього з’явиться бажання перейти до іншої справи.

18. Спробуйте нічого не робити. Так, нічого не робити, абсолютно. Станьте посеред кімнати (або сядьте, але ні в якому разі не лягайте) і просто так стійте. Не дивіться телевізор, не слухайте музику, не читайте книгу. Як думаєте, скільки ви так витримаєте? Ну, максимум 15 хвилин. А тоді все одно вам захочеться щось робити.

19. Уникайте можливості «заразитися» лінню. Можливо, ви помічали, що лінь може передаватись від людини до людини. Потрапивши в колектив, де всі намагаються уникнути роботи, ви й самі почнете так чинити. Поганий приклад – заразний. Тому старайтесь його уникати.

20. Полюбіть те, що вам потрібно зробити. Всі знають вислів про те, що найкраща робота – це хобі. Але що робити, якщо вам потрібно робити не те, що ви любите? Спробуйте знайти щось позитивне в будь-якому завданні і полюбити те, що робите. Заняття улюбленою справою і лінь просто несумісні.

За матріалами сайту: “тереторія твого розвитку”